عکس ها رو بریز تو متن ها در Illustrator – قرار دادن عکس زیر متن

627

0

این پست بخشی از مسیر متخصص ایلاستریتور است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

امروز با یک آموزش جذاب برای نرم افزار Illustrator در خدمتتان هستیم. قبلا در آموزش عکس ها رو بریز تو متن ها با فتوشاپ نشان دادیم چطور می توان عکسی را درون متن قرار داد اما امروز قصد داریم همین کار را برای Illustrator انجام دهیم.

یک نمونه از کاری که با این تکنیک ساخته شده است را ببینید :

ماسک روی متن با ایلاستریتور
ماسک روی متن با Illustrator

ویدئوی زیر را تماشا کنید :

 

قطعا این تکنیک را خیلی جاها دیدین! در کارهای گرافیکی، کاور موزیک ها یا پوستر فیلم ها و یا هرجایی که می شود ازش استفاده کرد.
اما نام علمی این آموزش تکنیک ماسک است! همانطور که پیش تر هم گفتیم، این آموزش را قبلا با نرم افزار فوتوشاپ نیز قرار داده بودیم. ( اگر علاقمند بودید می توانید آموزش عکسارو بریز تو متنا با فوتوشاپ را از اینجا تماشا کنید )

چندی پیش تصمیم گرفتیم همان آموزش را اینبار با Illustrator برای دوستانی که با این نرم افزار بیشتر کار می کنند، آموزش بدهیم.

چطور عکس ها رو بریز تو متن ها !

اگر تماشای ویدیوئی عکس ها رو بریز تو متن ها برایتان مقدور نیست و یا از حوصله شما خارج است، این آموزش را بصورت متنی نیز برایتان آماده کرده ایم.

برای شروع به یک عکس و متن نیاز داریم اول یه سند باز کنید، بعدش عکستان را داخل نرم افزار Illustrator باز کنید، و بیاریدش روی سندی که ساختین.
روی عکس دلخواهتون کلمه ای که می خواید با اون عکس پوشش داده بشود را تایپ کنید. ( یه متن دلخواه مثل Tutsxen ) و بعدش هردوشان را باهم سلکت کنید، و به حالت انتخاب دربیارید کلیک راست کنید و گزینه ی Make clipping mask را بزنید.

و تمااااام به همین سرعت یه متن کادو شده دارید و عکس رو ریختیم تو متنمون.

چنتا نمونه دیگر هم ببینید :

"<yoastmark

 

 

تکنیک ماسک
تکنیک ماسک

 

قرار دادن عکس زیر متن در ایلاستریتور
قرار دادن عکس زیر متن در Illustrator

 

قرار دادن پس زمینه پشت متن با ایلاستریتور
قرار دادن پس زمینه پشت متن با Illustrator

به پایان این آموزش رسیدیم. امیدوارم مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد؛ شما می توانید از طریق بخش نظرات، سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید.

مهندس داودی

مهدس عمران | گرافیست | دارای مدرک طراحی های گرافیکی از دانشگاه تهران

2سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments