4 کلید میانبر فتوشاپ

706

0

این پست بخشی از مسیر متخصص فتوشاپ است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

نرم افزار فتوشاپ یکی از حرفه‌ای ترین نرم افزار‌هایی به شمار می‌رود که اکثر گرافیست‌ها، طراحان و همچنین عکاس‌ها از آن استفاده می‌کنند. وقتی از فتوشاپ استفاده می‌کنید، بعضی کارهای ساده روند شما را به شدت کند خواهند کرد. برای حل این مشکل، تعداد زیادی کلید میانبر فتوشاپ تعریف شده است. می‌توان با به کارگیری و استفاده از آنها سرعت خود را بسیار بیشتر از قبل کرد و همین طور حرفه ای تر کار کرد.

در هر نرم افزار قدرتمندی که به آن فکر کنید، وجود کلید‌های میانبر می‌توانند کارها را سریع‌تر پیش ببرند و به ما در رسیدن به هدفی که داریم کمک کنند. فتوشاپ هم از این قاعده مستثنی نیست و دارای کلید‌های میان‌بر پر شماری است که می‌تواند به ما در استفاده از فتوشاپ کمک کند.

می‌خواهید اندازه فونت خود را تغییر دهید؟ یا یک لایه را انتخاب کرده و با مجموعه‌ای از لایه‌ها درهم ادغام کنید؟ تمام این موضوعات در این مقال تحت پوشش قرار گرفته است. چه از یک نسخه قدیمی فتوشاپ مثل CS استفاده کنید یا از آخرین نسخه، این میان‌برها مشترک هستند و جریان کار شما را سریع ترخواهند کرد.

1-تغییر رنگ ناحیه کاری (Workspace) فتوشاپ :

این کلید میانبر فتوشاپ برای تغییر رنگ محیط کاری فتوشاپ شماست. برای این کار اول ابزار color Foreground، رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.
حالا ابزار Bucket tool را انتخاب کنید. همراه با کلید Shift در ناحیه خارج از سند و در محیط کار فتوشاپ کلیک کنید تا رنگی که انتخاب کردیم اعمال بشود.
کلید میانبر فتوشاپ تغییر رنگ محیط کاربری
کلید میانبر فتوشاپ تغییر رنگ محیط کاربری
البته با کلیک راست در ناحیه workspace و انتخاب گزینه custom هم می توانید رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.
custom در فتوشاپ
custom در فتوشاپ

2-انتخاب چندین لایه همزمان با هم در فتوشاپ

خب برای این کار شما کافی است پایین ترین لایه را انتخاب کنید. سپس کلید Shift را نگه دارید و روی بالاترین لایه کلیک کنید، می بینید که همه ی لایه های بین این دو لایه را به حالت انتخاب در می آورد. بسیار راحت از تک به تک انتخاب کردن لایه ها نجات پیدا می کنید. قطعا برایتان پیش آمده که حین انتخاب تک تک لایه ها زمانی که چندین لایه را انتخاب کردید و فقط چنتا از آن ها باقی ماندند به صورت ناگهانی layer style یکی از لایه ها باز می شود. همه لایه هایی که انتخاب کردین از حالت انتخاب خارج می شوند. این یک راه حل بسیار عالی و ساده برای این مشکل است.

کلید میانبر فتوشاپ انتخاب لایه ها بصورت همزمان
کلید میانبر فتوشاپ انتخاب لایه ها بصورت همزمان

3-خاموش کردن لایه همزمان با هم در فتوشاپ

همان طور که می دانید برای خاموش کردن لایه ها یعنی عدم نمایش یک لایه باید بر روی آیکون چشمی (روشن / خاموش کردن لایه ها) که در کنار لایه قرار دارد کلیک کنید. در صورتی که این چشم رو ببینید یعنی آن لایه روشن هست و اگر لایه خاموش باشد شما این آیکون چشم را نمی بینید. حال اگر بخواهیم تعداد زیادی از لایه های پروژه را خاموش کنیم وقت زیادی از ما گرفته می شود به همین دلیل راحت تر این است که از کلید میانبر برای این کار استفاده کنیم که باز هم در این مشکل کلید Shift به کمک ما می آید و کار را برای ما آسان تر می کند. کافیست کلید Shift را نگه داشته و بر روی آیکون چشم لایه ها موس خود را حرکت دهیم بسیار راحت و سریع تمامی لایه هایی که موس از آن ها عبور می کند را برای ما به حالت خاموش یا عدم نمایش در می آورد.
کلید میانبر خاموش کردن لایه همزمان
کلید میانبر خاموش کردن لایه همزمان

4-بستن سریع تمام تب ها در فتوشاپ

کلید میانبر فتوشاپ بعدی برای بستن سریع همه ی تب های باز شده است! شما می توانید حتی بدون استفاده از موس و فقط با کلید های ترکیبی Ctrl+f4 خیلی سر تب ها پشت سر هم ببندید خیلی سریع و خیلی راحت. (البته کلید های control + w  هم می تواند برایتان جالب باشد)

کلید میانبر بستن سریع تمام تب ها
کلید میانبر بستن سریع تمام تب ها

سرعت برای یک گرافیست یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت است و باعث می شود شما حرفه ای تر به نظر برسید پس امیدواریم از این پست لذت برده باشید و این کلید های میانبر فتوشاپ را در کارهای خود به کار بگیرید.

خب به انتهای مطلب کلید میانبر فتوشاپ رسیدیم. نظرات و سوالات خودتان را برای ما بنویسید.

موفق باشید.

مهندس داودی

مهدس عمران | گرافیست | دارای مدرک طراحی های گرافیکی از دانشگاه تهران

2سال در کنار تاتژن

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments