دیدن فایل های فتوشاپ و ایلستریتور بدون باز کردن

139

0

این پست بخشی از مسیر متخصص ایلاستریتور است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

این پست بخشی از مسیر متخصص فتوشاپ است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

برای همه ما گرافیست ها پیش آمده است که فراموش کنیم داخل فایل PSD و Ai که داریم چیست! لذا مجبوریم آن را باز کنیم تا متوجه محتویات آن شویم. امروز میخواهیم با ترفندی دیدن فایل های فتوشاپ و ایلستریتور بدون باز کردن را به شما آموزش دهیم. این مشکل زمانی پیش می آید که چندین فایل فتوشاپ و ایلستریتور داریم و زمانی که آنها را ذخیره می کردیم اسم های مناسبی برای آنها انتخاب نکردیم. این اتفاق برای فایل های دانلودی ما هم می افتد زمانی که چندین فایل دانلود کردیم و نمی دانیم کدام فایل فایلی است که الان به آن نیاز داریم.

و حالا برای استفاده از فایلی که مد نظرمان است و یا ارسال سریع آن برای کارفرما یا هر شخص دیگری مجبوریم همه ی آن ها را باز کنیم. به هرشکلی هرکدام از ما این مشکل را داشتیم و همیشه دوست داشتیم چشم بصیرت داشته باشیم و بتوانیم بدون باز کردن تمام فایل ها به راحتی فایل مورد نظر را پیدا کنیم.

چطور بدون باز کردن فایل فتوشاپ محتویات آن را ببینیم ؟

امروز می خواهیم برای شما چشم بصیرت نصب کنیم. بله بله! بعد از خواندن این پست شما به چشم بصیرت مجهز می شوید و بعد از آن زندگی گرافیستی خود را جور دیگری ادامه می دهید!

در این پست قرار است نرم افزاری را به شما معرفی کنیم که بدون باز کردن پروژه و حتی نرم افزار های فتوشاپ و ایلستریتور آنها را ببینید. با نصب این نرم افزار شما می توانید فایل های PSD و Ai را به صورت پیش نمایش و thumbnail مشاهده کنید. نام این برنامه PSD codec هست.

آموزش استفاده از PSD codec

برای دانلود این نرم افزار می توانید نام آن را در اینترنت جست و جو کنید و یا از سایت سافت گذر اقدام به دانلود این نرم افزار نمایید. ( لینک صفحه ی این محصول ).

نرم افزار برای دیدن فایل های فتوشاپ و ایلستریتور بدون باز کردن
نرم افزار برای دیدن فایل های فتوشاپ و ایلستریتور بدون باز کردن

بعد از این نرم افزار را دانلود کردید مراحل نصب را انجام دهید. در آخر کار به شما اعلام میکند که سیستم را restart کنید. (اگر هم نگفت شما این کار را انجام دهید.) بعد از restart کردن برنامه را باز کنید. از شما می خواهد نرم افزار را Rigester  کنید. داخل فایلی که دانلود کردید باید یک فایل text باشد که اسم و سریال داخل آن است. آنها را وارد کنید و نصب نرم افزار تمام است.

از این به بعد دیگر لازم نیست فایل ها را باز کنید. شما موفق به دیدن فایل های فتوشاپ و ایلستریتور بدون باز کردن خواهید بود. تصویر زیر را ببینید:

چطور بدون باز کردن فایل فتوشاپ محتویات آن را ببینیم
چطور بدون باز کردن فایل فتوشاپ محتویات آن را ببینیم؟

فقط فراموش نکنید که آیکون نمایش فایل ها را روی حالت بزرگ قرار دهید اگر روی حالت لیست باشند نمی توانید محتویات فایل ها را مشاهده کنید. با نگه داشتن دکمه کنترل و اسکرول موس به سمت بالا می توانید سایز آیکون را بزرگ کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر از دوستان خود کسی را می شناسید که نمی داند چطور می شود بدون باز کردن فایل فتوشاپ محتویات آن را ببینیم، این پست را با او به اشتراک بگذارید. موفق باشید.

مهندس داودی

مهدس عمران | گرافیست | دارای مدرک طراحی های گرافیکی از دانشگاه تهران

2سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments