آموزش فیلتر Liquify در فتوشاپ

منتشر شده در 19 اکتبر 2021 آخرین به روز رسانی در 19 اکتبر 2021
مهندس داودی
1139 0
آموزش فیلتر Liquify

این پست با مسیر متخصص فتوشاپ مرتبط است. مشاهده مسیر (Roadmap)

سلام به گرافیست های عزیز تاتژنی، خوشحالیم که در این پست همراه ما هستید.
با نرم افزار فتوشاپ می توان افکت ها و فیلتر های مختلفی ایجاد کرد و به کمک آنها کارهای خلاقانه ای انجام داد. یکی از آنها فیلتر Liquify است که در ادامه می خواهیم به آموزش آن با یک پروژه ی جدید و بسیار جذاب بپردازیم. بعد از این آموزش می توانید کارهای بیشتری با این فیلتر انجام دهید.

اگر امکان مشاهده ی این آموزش را به صورت ویدیویی ندارید، می توانید از آموزش متنی آن استفاده فرمایید.

آموزش فیلتر Liquify در فتوشاپ :

در این آموزش و برای ایجاد پروژه ی مایع کردن متن، نیاز به یک نوشته داریم. با ابزار Text کلمه ی موردنظر خود را تایپ کنید تا کار را روی آن شروع کنیم. کلمه ی Tutsxen را تایپ کردیم و همان طور که می بینید به آن یک گرادینت دادیم.

آموزش افکت متن مایع
افکت متن در فتوشاپ

بعد از آن از روی لایه ی متن یک کپی ایجاد می کنیم. برای این کار همان طور که لایه ی متن را انتخاب کردیم باید کلید های ترکیبی Ctrl + J را فشار دهید.می بینید که یک لایه ی مشابه متن ما ایجاد شد

کپی کردن لایه
Copy کردن

حالا باید لایه ی متن زیری را معکوس کنیم و پایین متن اصلی قرار دهیم. کلیدهای Ctrl + T را می زنیم، سپس روی آن کلیک راست کرده و گزینه ی Flip Vertical را می زنیم.

معکوس کردن متن
Flip Vertical

متن ما قرینه ی متن بالایی شد و حالا دوباره Ctrl + T می زنیم و به اندازه ی دلخواه عرض تصویر را بیشتر می کنیم تا مطابق تصویر زیر بشود. بعد از آن Enter می زنیم و به ادامه ی کار می پردازیم.

Flip-Vertical
قرینه کردن متن

فیلتر Liquify :

بعد از آن همان طور که روی لایه ی متن قرینه شده هستیم، از منوی فیلتر گزینه ی Liqufy را انتخاب می کنیم.

Filter-Liquify
Liquify

پنجره ای روی صفحه برای ما باز می شود که از ما می پرسد می خواهیم لایه ی متن خود را Rastrize کنیم یا آن را تبدیل به Smart object می کنیم. ما گزینه ی Convert To Smart Object را انتخاب می کنیم چون می خواهیم لایه ی ما به حالت Text باقی بماند.

Filter-Liquify
Convert-To-Smart-Object

بعد از آن صفحه زیر برایتان باز می شود، در سمت چپ آن یک سری ابزار برای شما قرار داده شده است. ما با اولین ابزار آن کار داریم و آن را انتخاب می کنیم. بعد از انتخاب آن یک براش به ما می دهد، که با کلیک و درگ کردن روی متنمان آن را به حالت های مختلف حرکت می دهیم. برای اجرای این پروژه متن خود را مطابق تصویر زیر با براش حرکت دهید و بعد از آن Ok را بزنید.

Liquify
فیلتر Liquify

می بینید که متن پایینی ما به همان شکلی که تغییرش داده ایم درآمده است اما کار ما هنوز ادامه دارد.

آموزش مایع کردن متن - آموزش فیلتر در فتوشاپ

آموزش ایجاد سایه :

کلید Ctrl را نگه دارید و روی تصویر لایه بروید و کلیک کنید، تا کل لایه را برایتان سلکت کند.

Select
سلکت کردن لایه

بعد از آن با کلیک کردن بر روی آیکون مشخص شده در تصویر یک لایه ی جدید ایجاد کنید.

new layer
ایجاد یک لایه ی جدید

سپس با یک براش نرم که رنگ آن مشکی و Opacity آن 80% است، روی لایه ی جدید و قسمت سلکت شده می کشیم. با این کار یک سایه ی بسیار زیبا و طبیعی برای متن بالایی ایجاد می کنیم.

Shadow
ایجاد سایه با Brush

خروجی کار تا به اینجا به این صورت است. اما هنوز حرکت نهایی که باعث می شود زیبایی کار ما چندین برابر شود را انجام ندادیم.

Create shadow
ایجاد سایه

همه ی لایه ها به جز لایه ی پس زمینه را انتخاب کنید، سپس کلید های Ctrl+T را بزنید. سپس متن ها را از کناره ها مقداری کوچک تر کنید و سپس اینتر بزنید.

Resize
تغییر سایز کردن

می بینید که جذابیت کار چقدر بیشتر می شود و عمق موج های ایجاد شده افزایش پیدا می کند. هر مقدار شما بیشتر ابعاد آن را از اطراف کوچک کنید، عمق موج ها بیشتر خواهد شد. اما دقت کنید بیش از حد این کار را انجام ندهید که متن شما حالت خود را از دست بدهد.

"<yoastmark

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. هرگونه سوال یا ابهامی را می توانید در قسمت نظرات آموزش فیلتر Liquify در فتوشاپ از ما بپرسید. در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.