آموزش ساخت پترن با ایلاستریتور

114

0

آموزش ساخت پس زمینه با ایلاستریتور

این پست بخشی از مسیر متخصص ایلاستریتور است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

امروز با یک آموزش جذاب با نرم افزار ایلاستریتور در خدمتتان هستیم، ما می خواهیم به شما نحوه ساخت پس زمینه با ایلاستریتور را آموزش بدهیم پس با ما همراه باشید.

اگر تماشای ویدئوی فوق از حوصله شما خارج است. در ادامه این پست با ما همراه باشید.

آموزش ساخت ساخت پس زمینه با ایلاستریتور

برای شروع ابتدا باید بدانید که چه پس زمینه ای میخواهید بسازید ، این پس زمینه بصورت پترنی است لذا باید انتخاب کنید پترن شما چه طرحی داشته باشد برای مثال ما در این آموزش می خواهیم پترنی با طرح دایره ای طراحی کنیم پس برای ایجاد طرح مدنظرمون یک دایره رسم میکنیم بعد از آن دو دایره ی کوچک تر هم همان طور که در تصویر پایین می بینید داخل دایره بزرگتر رسم میکنیم.

سپس هر سه دایره را سلکت می کنیم و به آنها یک گرادینت Radial میدهیم.

حال می توانیم استروک دور دایره ها را حذف کنیم یا همین طور که هست ادامه بدهیم این به طرح پترنی که می خواهید طراحی کنید بستگی دارد.

شکل طراحی شده به عنوان پترن را سلکت می کنیم و بعد از آن به منوی Object میرویم و طبق تصویر زیر به زیر منوی Pattern می رویم و از آنجا Make  را انتخاب می کنیم تا شروع به ساخت پترن کند.

خب می بینید که بعد از کلیک کردن روی Make صفحات زیر برای شما باز میشود و از طرحی که ایجاد کردین چندین کپی در اطراف آن ایجاد کرده . صفحه ی رویی را اوکی بزنید تا کنار برود.

در صفحه ی پشتی می توانید تنظیمات پترن را به دلخواه وارد کنید در قسمت مشخص شده در تصویر می توانید حالت های قرار گیری دایره ها از همدیگر را انتخاب کنید که می خواهید دایره ها به چه صورت باشند و چه موقعیتی نسبت به همدیگر داشته باشند.

بعد از انتخاب حالت قرارگیری می توانید فاصله های افقی و عمودی دایره ها از همدیگر را هم مشخص کنید و تغییر بدهید. بعد از اعمال تنظیمات دلخواهتون روی Done کلیک کنید تا تنظیمات وارد شده را برای شما ذخیره کند.

حالا ساخت پترن تمام شد و می خواهیم از آن استفاده کنیم .ما میخواهیم با استفاده از پترنی که ساختیم یک پس زمینه بسازیم پس دایره هایی که برای ساخت پترن در ابتدا کشیدیم را پاک می کنیم . برای ساخت پس زمینه یک مستطیل به اندازه ی سندی که داریم رسم میکنیم مهم نیست رنگ آن چی باشد .

حالا همانطور که در تصویر می بینید پترن ساخته شده ما در این قسمت سیو شده و ما به راحتی میتوانیم از آن استفاده کنیم . انتخابش میکنیم تا روی مستطیلی که کشیده ایم اعمال شود .

پس زمینه ما هم طبق سلیقه ی خودمان طراحی شد و تمام .

شما میتوانید با استفاده از این آموزش پترن ها و پس زمینه های بسیار متنوعی بسازید . می توانید این کار را ، هم با اشکالی مثل لوزی , مربع , شش ضلعی یا مثلث و … انجام دهید , هم با وکتور های آماده ی داخل سایت ها , مثلا وکتور انواع گل ها یا ابزار و اشکال یا هر شکل و وکتوری که مدنظر شماست یا برای کاری که می خواهید انجام دهید مناسب و مرتبط است .

برای مثال برای شما تعدادی از این پترن ها و پس زمینه ها را در ادامه قرار دادیم تا هم از ایده های مختلف آنها استفاده کنید و هم بیشتر با این کار آشنا بشوید .

به پایان آموزش “آموزش ساخت پترن با ایلاستریتور” رسیدیم امیدوارم مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد؛ شما می توانید از طریق بخش نظرات، سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید.

مهندس داودی

مهدس عمران | گرافیست | دارای مدرک طراحی های گرافیکی از دانشگاه تهران

1سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x