آموزش اضافه کردن فونت به فتوشاپ

98

0

آموزش اضافه کردن فونت به فتوشاپ

این پست بخشی از مسیر متخصص فتوشاپ است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

در این پست با یک آموزش بسیار کاربردی دیگر از نرم افزار فتوشاپ در خدمتتان هستیم. در ادامه به آموزش اضافه کردن فونت به فتوشاپ می پردازیم که قطعا به آن برخوردید و به آن نیاز پیدا کرده اید. با ما تا آخر همراه باشید و از این آموزش استفاده نمایید.

افزودن فونت به فتوشاپ
افزودن فونت به فتوشاپ

آموزش اضافه کردن فونت به فتوشاپ :

نرم افزار فتوشاپ یکی از بهترین نرم افزارهای ادیت عکس است که کارهای زیادی می توانید با آن انجام دهید. قرار دادن متن روی عکس ها از معمول ترین و متداول ترین کارها در فتوشاپ است. اما حتما برایتان پیش آمده که به فونت جدیدی نیاز داشتید اما آن را در فتوشاپ نداشتید. برای این که بدانید چگونه می توانید فونت مورد علاقه خود را به برنامه فتوشاپ اضافه کنید. حتما این پست را تا انتها بخوانید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که فونت یا فونت های مورد نظر خود را از اینترنت دانلود کنید. می توانید با سرچ کلمه ” دانلود رایگان فونت ” در گوگل، فونت های زیبایی پیدا کنید. یا از گوگل فونت استفاده کنید که بسیار جامع و کامل است و هر نوع فونتی که نیاز داشته باشید را می توانید در این سایت پیدا کنید. برای این کار می توانید به پست “آموزش ابزار گوگل فونت – Google Font” مراجعه کنید تا کامل تر با این سایت آشنا شوید.

بعد از دانلود فونت ها، آن ها را از حالت فشرده خارج کنید. پسوندهایی که فتوشاپ از آن پشتیبانی می کند otf ، ttf هستند. حالا کافیست تمام فونت هایی که دانلود کرده اید یا بر روی سیستم عامل دارید را در پوشه ای روی دسکتاپ بریزید. حالا نوبت انتقال فونت ها به فتوشاپ است. برای این کار روی Start کلیک کرده. به Control Panel بروید. در آنجا فولدر Fonts را پیدا کنید. یا در همان منوی start کلمه ی Fonts را سرچ کنید تا پوشه فونت سیستم را برایتان بیاورد. آن را باز نمایید، بعد از اینکه آن پوشه را باز کردید به پوشه ای که فونت های دانلودی تان داخلش هست بروید.

فونت هایی که با پسوند های بالا هستند را انتخاب کنید. منتقل کنید به پوشه فونت ها، پس از نصب و یا کپی فونت ها، به طور خودکار این فونت ها روی برنامه های شما مانند فتوشاپ نیز اضافه می شوند. که می توانید از آن ها استفاده کنید. به همین سادگی فونت های اضافه شده داخل برنامه نمایش داده می شود.

خب به پایان آموزش اضافه کردن فونت به فتوشاپ کاربردی رسیدیم. امیدوارم این آموزش مورد توجه شما واقع شده باشد. اگر ابهام یا پرسشی در آن مورد داشتید در بخش نظرات مطرح نمایید.

مهندس داودی

مهدس عمران | گرافیست | دارای مدرک طراحی های گرافیکی از دانشگاه تهران

2سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments