آموزش افکت glass text در پریمیر

1346

0

آموزش پریمیر glass text

این پست بخشی از مسیر متخصص پریمیر است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

امروز قصد داریم افکت glass text یا همان متن شیشه ای را برای نرم افزار پریمیر با هم فرا گیریم. ویدئو زیر را تماشا کنید و از آموزش نهایت استفاده را ببرید. پس تا انتها همراه ما باشید.

آموزش ویدیویی افکت glass text در پریمیر :

اگر شرایط مشاهده ی ویدیو را ندارید و یا تماشای این ویدئو از حوصله شما خارج است، می توانید در ادامه آموزش متنی را مطالعه کنید.

آموزش متن شیشه ای در پریمیر بصورت متنی :

ابتدا یک بک گراند به تایم لاین اضافه کنیم. ما برای این متن شیشه ای از یک ویدئو برای بک گراند متن شیشه ای استفاده کرده ایم. در تایم لاین از کلیپ یک کپی در ترک بالا  ایجاد می کنیم. برای کپی کردن کلیپ کلید Alt را نگهداریم. روی کلیپ کلیک کنیم و آن را به سمت ترک بالایی بکشیم و سپس به فولدر افکت های Transform برویم و افکت Horizontal را به کلیپی که در  Track دوم قرار دارد اضافه می کنیم.

سپس از فولدر افکت های Keying افکت Track Matte Key را نیز اضافه می کنیم و همچنین از فولدر افکت های  Perspective افکت Bevel alpha را نیز اضافه می کنیم.

ابزار متن را انتخاب کنیم و سپس متنی را که می خواهیم تایپ کنیم و فونت و اندازه آن را به دلخواه مشخص کنیم متن را در مرکز صفحه قرار بدهیم. کیپ ترک دوم را انتخاب کنیم و به پنجره تنظیمات افکت بویم و در تنظیمات برای Matte گزینه ی video 3 را انتخاب کنیم، سپس تنظیمات  Bevel alpha را تغییر بدهیم تا شکل متن در تصویر به بهترین شکل نمایش داده شود. با انجام این تنظیمات، ما یک متن شیشه ای متحرک را در برنامه ی پریمیر درست کرده ایم.

به پایان آموزش “افکت glass text در پریمیر” رسیدیم. امیدوارم مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد؛ شما می توانید از طریق بخش نظرات، سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید.

مهندس الهه محمد دوست

3سال در کنار تاتژن

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments