هاشور رنگی زدن در اتوکد – فرمان Gradient

148

0

هاشور زدن در اتوکد

همان طور که می دانید، هاشور زدن در پلان به دلایل مختلفی انجام می شود به طور مثال، برای نشان دادن این که یک بخش برش خورده در پلان ، دارای یک ویزگی خاص است ، می توانید آن بخش را هاشور بزنید.پس همان طور که متوجه شدید، یکی از کاربرد های مهم هاشور زدن در برش هاست. در نرم افزار اتوکد ، دو راه برای اجرای این فرمان وجود دارد که در ادامه قصد داریم به توضیح آن ها بپردازیم.

روش کار

  • ساده ترین راه این است که حروف GD را در قسمت Command Line که در پایین صفحه ی ترسیم قرار دارد، تایپ کنید و پس از آن دکمه ی Enter را بزنید ( حروف GD میانبر کلمه ی Gradient در نرم افزار اتوکد هستند )
  • همان طور که در شکل زیر نیز نشان داده شده است، راه دیگری که می توانید از آن استفاده کنید به این صورت است که ابتدا باید Draw را از نوار ابزار که در بالای صفحه ی اتوکد قرار دارد، انتخاب کنید و پس از آن روی Gradient کلیک کنید.
فرمان گرادیانت اتوکد
فرمان گرادیانت اتوکد
  • همچنین، طبق شکل نشان داده شده در قسمت پایین می توانید روی این آیکون کلیک کرده و پس از آن Gradient را انتخاب کنید.
هاشور زدن در اتوکد
هاشور زدن در اتوکد

پس از اجرای فرمان Gradient ( با استفاده از یکی از راه های گفته شده در قسمت بالا )، سربرگ جدیدی را در صفحه ی ترسیم خود مشاهده می کنید که نام آن طبق شکل نشان داده شده در قسمت پایین، Hatch Creation است که به معنی ایجاد هاشور یا همان هاشور زدن است.

فرمان gradiant در اتوکد
فرمان gradiant در اتوکد
  • برای انتخاب رنگ هاشور، تغییر الگوی آن، محل و نحوه ی چگونگی هاشورزدن، باید پنجره ی تنظیمات آن را باز کنید که برای این کار، می توانید طبق مراحل گفته شده در قسمت پایین عمل کنید:
    • می توانید حرف T را در قسمت Command Line تایپ کنید و در ادامه Enter را بزنید.
    • همچنین می توانید کلمه ی Sittings که در قسمت Command Line نوشته شده است را انتخاب کنید.

    نکته ی قابل توجه در زمان هاشور زدن این است که سطح انتخابی ما حتما باید بسته باشد، در غیر این صورت عمل هاشور زدن ممکن نیست.

 

مهندس صحرائی

مهندس عمران

1سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ارسال تیکت
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x