آموزش ساخت اکولایزر دایره ای در افتر افکت

منتشر شده در 01 آوریل 2021 آخرین به روز رسانی در 28 نوامبر 2021
مهندس الهه محمد دوست
2740 2
ساخت اکولایزر دایره ای افتر افکت

این پست با مسیر متخصص افترافکت مرتبط است. مشاهده مسیر (Roadmap)

در ادامه آموزش های نرم افزار افتر افکت، برای شما دوستان عزیز، آموزش دیگری را برای نرم افزار After effects تدارک دیده ایم. نام این آموزش جذاب ساخت اکولایزر دایره ای در افتر افکت می باشد. این آموزش بسیار کاربردی و مفید می باشد. پس تا انتها همراه ما باشید و از آموزش ویدیویی و متنی استفاده کنید.

آموزش ویدیویی ساخت اکولایزر دایره ای :

اگر شرایط مشاهده ی ویدیو را ندارید، می توانید این آموزش را به صورت متنی در ادامه مطالعه کنید.


تور کیش
تور ارزان کیش ارائه شده توسط آژانس های مسافرتی معتبر از سراسر ایران با بهترین خدمات تنها در سایت لحظه آخر؛ می توانید تورهای کیش را به همراه جزئیات برگزاری آن ها نظیر قیمت، هتل رزروی، شهر مقصد، مدت زمان اقامت و غیره مشاهده و خریدی مطمئن داشته باشید. نرخ تمامی تور ها به صورت روزانه بررسی می شود.


آموزش ساخت اکولایزر دایره ای در افتر افکت به صورت متنی :

در این ویدئو، آموزش ساخت اکولایزر صدا دایره ای شکل را آموزش داده ایم. برای شروع فایل صدایی را که می خواهیم را به تایم لاین اضافه می کنیم. سپس به سربرگ layer می رویم و از بخش new گزینه solid را انتخاب می کنیم. با این کار یک لایه ی سالید به تایم لاین اضافه خواهد شد.

solid in after effect
Solid layer

لایه ی سالید را انتخاب می کنیم و به سربرگ افکت می رویم. از بین گزینه ها به گروه فیلتر generate می رویم و از زیرمجموعه ی این افکت، افکت audio spectrum را انتخاب می کنیم.

generate in after effects
audio spectrum

حالا در پنل کنترل افکت ها برای افکتی که اضافه کردیم، برای بخش audio layer فایل صدایی را که اضافه کردیم را انتخاب می کنیم.

audio layer
انتخاب فایل صدا در audio layer

ایجاد ماسک در افترافکت:

اکنون ابزار ellipse را انتخاب می کنیم و روی تصویر شکل دایره ای ایجاد می کنیم. سپس در تنظیمات ماسک این لایه در تایم لاین، گزینه ی add را به none تغییر می دهیم.

ellipse mask
ایجاد ماسک دایره ای

در تنظیمات افکتی که اضافه کردیم برای path گزینه ی mask 1 را انتخاب می کنیم.

ماسک کردن در افتر افکت
ایجاد ماسک

با تغییر رنگ inside color و outside color رنگ مورد نظرمان را برای اکولایزر مشخص می کنیم.

تغییر رنگ در افترافکت
تغییر inside color
تغییر رنگ در افترافکت
تغییر outside color

اکولایزر صدا ساخته شد، با ایجاد تغییرات در تنظیمات افکت audio spectrum می توانیم نتیجه ی کار را بهتر کنیم. همچنین می توانیم یک تصویر برای تصویر پس زمینه ی اکولایزر قرار بدهیم و یا عنوان فایل را در وسط آن بنویسیم. ما در این آموزش کلمه music را در وسط قرار داده ایم.

نوشتن متن در افترافکت
افزودن متن به افترافکت

از اکولایزر صدا می توانیم برای پادکست ها یا کاور پست های موزیک و خیلی موارد دیگر استفاده کنیم.

خب دوستان عزیز به پایان آموزش “ساخت اکولایزر دایره ای در افتر افکت” رسیدیم، امیدواریم از این آموزش هم بهره کافی را برده باشید. چنانچه هرگونه ابهام یا اشکالی داشتید، می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. اعضای تیم پشتیبانی ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

ممنون از توجه شما

خدانگهدار.