دستور List در نرم افزار اتوکد

590

0

دستور list در اتوکد

این پست بخشی از مسیر متخصص اتوکد است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

برای شما امروز یک آموزش جدید از نرم افزار محبوب اتوکد داریم، این آموزش دستور list در اتوکد می باشد، در ادامه متن به آن می پردازیم.

دستور list در اتوکد :

زمانی‌که به اطلاعاتی درمورد طول، مختصات، زاویه و … در مورد خطوط یک پلان یا خطوطی که رسم کرده‌ایم نیاز داریم، می توانیم از دستور  list بهره بگیریم.

برای استفاده از این دستور طبق مراحل گفته شده در قسمت پایین می توانید عمل کنید :

نحوه استفاده از دستور List در اتوکد :

  1. ابتدا حروف Li را در قسمت Command Line که در پایین صفحه‌ی ترسیم قرار دارد، تایپ کنید و پس از آن دکمه‌ی Enter را بزنید. (حروف Li میانبر کلمه‌ی List در نرم افزار اتوکد می‌باشد.)
  2. بعد از آن، طبق خواسته‌ی خود نرم افزار اتوکد که در قسمت Command Line نیز نوشته شده است، باید خطوط مد نظر خود را انتخاب یا Select کنید.
  3. پس از انتخاب خطوط مد نظرتان، دکمه‌ی Enter را بزنید.
  4. کادر یا پنجره ای ظاهر می شود که در آن مشخصات خط یا خطوط انتخابی ما نوشته شده است.

نکته: این پنجره در اصل همان خط فرمان Command Line است، و تمام کارها یا دستوراتی که ما تا به این لحظه در نرم افزار اتوکد اجرا کرده‌ایم را نشان می‌دهد.

همان طور که در شکل زیر نیز نشان داده شده است، با بالا و پایین کردن فلش هایی که در سمت چپ کادر قرار گرفته است، می توانید تمام دستوراتی که تا به این لحظه در قسمت  Command Line وارد کرده اید را ببینید.

همچنین با کلید F2 نیز می توانید این پنجره ی دستورات را باز یا بسته کنید.

اما همان طور که در شکل زیر نیز نشان داده شده است، ساده ترین راه باز و بسته کردن پنجره ی دستورات در نرم افزار اتوکد، کلیک کردن روی فلشی است که در سمت راست کارد Command Line قرار گرفته است.

امیدوارم از آموزش ما راضی باشید، چنانچه ابهام یا اشکالی دارید می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید.

مهندس صحرائی

مهندس عمران

1سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments