تنظیمات دیوار از طریق options bar در نرم افزار رویت – Autodesk Revit

81

0

یکی از مهم ترین کاربرد ها در نرم افزار اتودسک رویت مدلسازی دیوار ها می باشد ، جهت انجام امور مربطوه میبایست در ابتدا تنظیمات این بخش را در رویت بیاموزیم . در مطالب گذشته با نحوه ی تنظیم واحد ها در رویت آشنا شدیم اکنون می خواهیم نحوه ی تنظیمات مربوط به دیوار ها در رویت را فرا گیریم.

 

همانطور که قبلا گفته شد در نرم افزار رویت ، برای تنظیمات مربوط به هر دستور ، دو راه وجود دارد:

  1. استفاده از Option bar
  2. پنجره ی Properties

در این پست می خواهیم به تنظیمات دیوار از طریق options bar بپردازیم .
در ابتدا لازم است بدانید که با اجرای هر دستور در رویت ، قسمت Options bar به رنگ‌ سبز در می آید .لذا پس از اجرای دستور Wall(wa)، مطابق شکل زیر ، از قسمت Options bar می توانید ارتفاع دیوار را تنظیم کنید:

تنظیم دیوار در رویت
تنظیم دیوار در رویت

در سمت راست کلمه height در قسمت options bar ، دو مستطیل وجود دارد .
مستطیل اول‌ ، تعیین کننده این است که دیوارهای ترسیمی شما ، به کدام level برسند یعنی اگر برای مثال level 2 را انتخاب کنید ، دیوار های ترسیمی شما به level 2 می رسند، ولی اگر از مستطیل اول ، unconnected را انتخاب کنید ، دیوار های شما ، با توجه به ارتفاعی که به آن ها می دهید رسم می شوند و تنها ارتفاع ‌آن ها تعیین کننده ی رسیدن و یا نرسیدن آن ها به level های دیگر است. البته در این قسمت ، پیش فرض رویت ، تنها دو level است و خود شما با توجه به پلان مد نظرتان ، می توانید به تعداد level ها اضافه کنید .
با استفاده از مستطیل دوم نیز ، می توانید طول دیوارها را تغییر دهید . درصورتی که از مستطیل اول ، یکی از level هارا انتخاب کرده باشید ، ارتفاعی که در این قسمت می دهید ، در اصل فاصله ی بین دو تراز انتخابی شماست .

تعیین لول دیوار ها
تعیین لول دیوار ها

تذکر : بهتر است از تنظیمات قسمت Option bar زمانی استفاده کنید که هنوز شروع به رسم دیوار هایتان نکردید . درصورتی که دیوار ها را نصب و بعد از آن بخواهید تغییراتی در آن ها ایجاد کنید ، بهتر است از پنجره ی properties استفاده کنید .

تنظیمات دیوار revit

 

مهندس محسن حسن پور

برنامه نویس | طراح سایت | متخصص سئو

1سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ارسال تیکت
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x