آموزش سیاه و سفید کردن ویدیو در پریمیر

منتشر شده در 18 آوریل 2021 آخرین به روز رسانی در 05 دسامبر 2021
مهندس الهه محمد دوست
6806 0
سیاه و سفید کردن ویدیو پریمیر

این پست با مسیر متخصص پریمیر مرتبط است. مشاهده مسیر (Roadmap)

سلام به دوستان عزیز تاتژنی، در این پست برای شما آموزشی دیگر از سری آموزش های نرم افزار پریمیر آماده کرده ایم. در این آموزش ادوبی پریمیر، نحوه ی سیاه و سفید کردن ویدیو در پریمیر را فراخواهید گرفت. این آموزش با نام های دیگری نظیر افکت سیاه سفید کردن ویدیو در پریمیر نیز شناخته می شود. لطفا تا انتهای این آموزش کاربردی همراه ما باشید و از این ترفند استفاده کنید.

آموزش ویدیویی سیاه و سفید کردن ویدیو

اگر شرایط مشاهده ی ویدئو ی بالا را ندارید و یا تماشای این ویدئو از حوصله شما خارج است، می توانید در ادامه آموزش متنی نحوه ی سیاه سفیید کردن فیلم  را دنبال کنید.

آموزش سیاه و سفید کردن فیلم در پریمیر

افکت سیاه و سفید یکی از افکت های کاربردی در زمینه ی ویرایش فیلم می باشد. این افکت تمامی رنگ های ویدئو را به دو رنگ سیاه و سفید با تناژ های مختلف تغییر می دهد. از افکت سیاه و سفید در فیلم ها برای نمایش زمان گذشته نیز استفاده می شود. همچنین از این افکت می توان برای زیباتر شدن تصویر در موزیک ویدئو ها و یا تیزر های تبلیغاتی و یا حتی فیلم های عروسی و شخصی استفاده کرد. از طرفی برای برخی ویدیو ها افکت سیاه و سفید برای بیننده جذابیت بیشتری ایجاد می کند. در این آموزش قصد داریم دو روش سیاه و سفید کردن ویدیو را آموزش دهیم.

روش اول ایجاد افکت سیاه و سفید روی فیلم ها در پریمیر

در اولین روش برای سیاه و سفید کردن ویدیو در نرم افزار پریمیر ایتدا فایل ویدیویی خود را به تایم لاین اضافه می کنیم. برای اضافه کردن ویدیوی خود کافیست فایل خود را انتخاب و داخل تایم لاین بیاندازیم. سپس به بخش افکت ها رفته و افکت black and white را انتخاب می کنیم. برای پیدا کردن راحت تر این افکت در قسمت سرچ افکت ها کلمه ی black را تایپ کنید. این افکت در بخش افکت ها در زیر گروه فولدر image control قرار دارد. این افکت را انتخاب می کنیم و آن را روی ویدیو خود می اندازیم تا اعمال شود.

در گیف زیر می بینید که بلافاصله پس از اضافه کردن این افکت به فایل ویدئویی، تصویر به صورت سیاه و سفید نمایش داده می شود. با این روش می توانید به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن ویدیو خود را سیاه و سفید کنید.

سیاه سفید کردن ویدیو
اضافه کردن افکت سیاه و سفید

روش دوم ایجاد افکت سیاه و سفید روی فیلم ها در پریمیر

روش دوم برای سیاه و سفید کردن ویدیو اِعمال کردن افکت fast color corrector به فایل تصویری است. این روش هم مانند روش اول بسیار راحت و سریع می باشد. برای پیدا کردن این افکت کافیست کلمه ی fast را در قسمت سرچ افکت ها تایپ کنید تا آن را در زیر گروه فولدر obsolete ببینید. این افکت را انتخاب می کنیم و آن را درگ کرده روی ویدیو در قسمت تایم لاین می اندازیم تا اعمل شود.

سیاه سفید کردن ویدیو
fast color corrector

پس از اعمال کردن افکت به فایل ویدئویی به بخش تنظیمات افکت یا effect controls در سمت چپ برنامه می رویم و در تنظیمات افکت color corrector مقدار اشباع شدگی رنگ یا saturation را به صفر تغییر می دهیم. پس از تغییر تنظیمات، فایل ویدیوی به صورت سیاه و سفید نمایش داده می شود.

آموزش سیاه سفید کردن ویدیو
تغییر اشباع رنگی

برای سیاه سفید کردن ویدیو در پریمیر روش های مختلفی دیگری نیز وجود دارد اما این دو روش ساده ترین و سریع ترین روش ها هستند. ما تلاش کردیم تا در این پست اضافه کردن افکت سیاه سفید کردن به ویدیو را به روش هایی ساده آموزش دهیم. امیدواریم این پست هم مورد رضایت شما واقع شده باشد و از آن بهره کافی را برده باشید.

به پایان آموزش “سیاه و سفید کردن ویدیو در پریمیر” رسیدیم. چنانچه ابهام، اشکال یا موردی در خصوص پریمیر داشتید، می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. اعضای تیم پشتیبانی ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

ممنون از توجه شما