آموزش ساخت انیمیشن آتش بازی در افتر افکت

منتشر شده در 31 ژانویه 2021 آخرین به روز رسانی در 21 فوریه 2021
مهندس الهه محمد دوست
1022 0
آموزش ساخت انیمیشن آتش بازی در افتر افکت

این پست با مسیر متخصص افترافکت مرتبط است. مشاهده مسیر (Roadmap)

دوستان عزیز تاتژنی، از امروز قرار می باشد که هر هفته یک آموزش جذاب از نرم افزار افتر افکت برای شما آماده کنیم. برای اولین آموزش افتر افکت، ما “آموزش ساخت انیمیشن آتش بازی” را آماده کرده ایم. در ادامه به آموزش ویدیویی و متنی می پردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

آموزش ویدیویی ایجاد انیمیشن آتش بازی در افتر افکت :

اگر شرایط مشاهده ی ویدیو را ندارید، می توانید این آموزش را به صورت متنی در ادامه مطالعه کنید.

آموزش ساخت انیمیشن آتش بازی در افتر افکت به صورت متنی :

در این قسمت آموزش درست کردن یک انفجار دایره ای را که شبیه به آتش بازی می باشد را آموزش داده ایم. برای شروع یک کامپوزیت ایجاد می کنیم و سپس در فضای تایم لاین کلیک راست کنیم. به قسمت نیو برویم و گزینه ی سالید را انتخاب کنیم و می توانیم رنگی را برای بک گراند انتخاب کنیم که ما بک گراند مشکی را انتخاب کرده ایم، یا از عکسی برای بک گراند استفاده کنیم. سپس دوباره کلیک راست کنیم. به نیو برویم و گزینه ی shape layer را انتخاب کنیم تا یک لایه ی شکل ایجاد شود.

گزینه ی shape layer
آموزش ساخت انیمیشن آتش بازی : گزینه ی shape layer

ابزار پِن را انتخاب کنیم و هر رنگی که خواستیم برای آن انتخاب می کنیم و در قسمت سایز، اندازه  خطی را که می خواهیم رسم کنیم را وارد می کنیم. ما سایز خط را 6 می گذاریم. در مرکز صفحه کلیک کنیم سپس کلید شیفت را نگهداریم و با فاصله ای که دوست داریم در قسمت بالای نقطه کلیک کنیم تا خط ما رسم شود. به تنظیمات لایه ی شکل در تایم لاین می رویم و گزینه ی اَد را می زنیم و گزینه ی repeater را انتخاب کنیم.

گزینه ی repeater
گزینه ی repeater

گزینه ی repeater :

به تنطیمات repeater1 برویم. سپس ترّنسفرم و برای پوزیشن تنظیمات ایکس را 0 می گذاریم. روتِیشن یا چرخش را نیز تغییر بدهیم به هر میزان فاصله ای که می خواهیم خط ها داشته باشند و تنظیمات انکرپوینت را می توانیم تغییر دهیم، که با تغییر این گزینه فاصله خط ها نسبت به مرکز و یا شکل قرار گرفتن آن ها را تغییر می دهد که برای ایجاد شکل های دیگر مناسب است. سپس گزینه ی کپی را تغیر بدهیم برای تعداد خط هایی که می خواهیم در شکل داشته باشیم، گزینه ی اَد را بزنیم و تریم پس را انتخاب کنیم.

آموزش ساخت انیمیشن آتش بازی در افتر افکت
آموزش ساخت انیمیشن آتش بازی در افتر افکت

در تنظیمات تریم پس مقدار اِند را 0 می کنیم و برای استارت یک فریم ایجاد می کنیم. سپس سی تی آی را به ثانیه های جلوتر ببریم و مقدار استارت را به 100 تغیییر بدهیم. سی تی آی را کمی عقب تر برده و برای اِند فریم ایجاد کنیم سپس سی تی آی را جلوتر از ثانیه ای که استارت به صد می رسد ببریم و اِند را به صد تغییر بدهیم، حالا می توانیم انفجار دایره ای را ببینیم.

به انتهای این آموزش ساخت انیمیشن آتش بازی در افتر افکت رسیدیم. امیدواریم که کاربردی و مناسب شما باشد. اگر ابهام و ایرادی در مورد این آموزش داشتید، در بخش کامنت ها مطرح کنید.