آموزش افکت X-Ray روی فیلم در پریمیر

منتشر شده در 21 ژانویه 2021 آخرین به روز رسانی در 21 ژانویه 2021
مهندس الهه محمد دوست
988 0
افکت x-ray در پریمیر

این پست با مسیر متخصص پریمیر مرتبط است. مشاهده مسیر (Roadmap)

سلام، امروز برای شما تاتژنی های عزیز، آموزش دیگری از سری آموزش های نرم افزار پریمیر آماده کرده ایم. امروز ما می خواهیم یک افکت X-Ray روی فیلم در پریمیر ایجاد کنیم. در این آموزش ایجاد یک انتقال تصویر به نام x-ray ترنزیشن را در برنامه پریمیر آموزش داده ایم. در ادامه به آموزش ویدیویی و متنی می پردازیم. با ما همراه باشید و از آن استفاده کنید.

آموزش ویدیویی افکت X-Ray روی فیلم در پریمیر :

اگر شرایط مشاهده ی ویدیو را ندارید و یا تماشای این ویدئو از حوصله شما خارج است، می توانید در ادامه آموزش متنی x-ray ترنزیشن را مطالعه کنید.

آموزش افکت X-Ray روی فیلم پریمیر به صورت متنی :

برای شروع دو ویدئو را در تایم لاین کنار هم قرار می دهیم. سپس به پانل پروژه برویم و آیکون New item را می زنیم و گزینه ی Adjustment Layers را انتخاب می کنیم. لایه ی ایجاد شده را در تایم لاین در ترک بالایی ویدئو ها اضافه می کنیم. لایه ادجاستمنت لایه ای است که می توانیم افکت ها را به آن اضافه کنیم به جای اینکه افکت ها را مستقیم روی فایل های اصلی اضافه کنیم، با این کار سرعت تغییرات نیز بیشتر است.

آموزش افکت X-Ray روی فیلم در پریمیر

حالا سی تی آی را بین دو کلیپ ببریم و به اندازه پنج فریم از طرف چپ و راست لایه ادجاستمنت مشخص کنیم و کات کنیم. بقیه لایه ی را هم حذف کنیم. برای حرکت پنج فریم سی تی آی می توانیم کلید شیفت با کلید چپ یا راست را بزنیم، سپس افکت اینورت را به لایه ی ادجاستمنت اضافه کنیم.

از دو سمت لایه ی اد جاستمنت پنج فریم دیگر اضافه کنیم و افکت اکسترکت را اضافه کنیم. لایه را انتخاب کنیم و به پانل تنظیمات افکت برویم و ابزار پِن را انتخاب کنیم و بیرون از قاب تصویر یک شکل ایجاد کنیم. ما در این آموزش یک شکل مستطیل رسم کردیم.

آموزش افکت X-Ray روی فیلم در پریمیر به صورت متنی :
آموزش افکت X-Ray روی فیلم در پریمیر

سپس در تنظیمات افکت برای ماسک ایجاد شده برای تنظیمات ماسک پس یا مسیر ماسک آیکون تاگل انیمیشن را فعال می کنیم. سپس سی تی آی را به آخر لایه ی ادجاستمنت می بریم. شکلمان را به سمت مخالف حرکت می دهیم و به خارج از قاب می بریم. حالا ترنزیشن ما آماده است.

به پایان آموزش “افکت X-Ray روی فیلم در پریمیر” رسیدیم. امیدوارم مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد. شما می توانید از طریق بخش نظرات، سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید.