پیوند دو جدول از دو دیتابیس – MY SQL

43

0

پیوند دو دیتابیس

این پست بخشی از مسیر متخصص MySQL است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

فرض کنید شما به عنوان یک برنامه نویس در زمینه ی پایگاه داده میخواهید یک جدول از دیتابیس خودتون را با یک جدول از دیتابیس دیگر پیوند بزنید. به زبان دیگر شما نیازمند پیوند دو جدول از دو دیتابیس مختلف هستید!

هرچند باید به یاد داشته باشید نوشتن یک دیتابیس جدید و پیوند آن با دیتایس های دیگر نشان از بی کیفیتی و عدم دقت در کد زنی شماست پس پیشنهاد میشود که تا حد امکان از نوشتن و استفاده دو دیتابیس خودداری کنید مگر اینکه دیتابیس جدید از یک سیستم و یا یک سازمان جدید به شما داده شده است وشما مجبور به استفاده ی آن هستید.

در یکی از پست های گذشته به چگونگی پیوند زدن دو جدول در یک دیتابیس پرداختیم. ما دو جدول candid و  Entekhabat را برای پیوند زدن انتخاب کردیم و اشاره کردیم که برای پیوند زدن دو جدول نیاز به اعمال شرط هست که با استفاده از کلمه ی ON میتوانیم شرط مورد نظر خودمان را در برقرار کنیم.

صرفا جهت یادآوری: باید توجه داشته باشید که در جدول خروجی تنها داده هایی نمایش داده میشوند که مقدار آن ها شرط گفته شده را دارا باشند.

من برای مرور و یادآوری فقط کد پست گذشته که مربوط به پیوند بود را برای شما در زیر میارم تا در ادامه کد های دیگر رو بهتر درک کنید.

SELECT *
FROM Candid
JOIN ray
          ON ray.CodeCandid = Candid.CodeCandid

حال به بررسی مبحث جدید میپردازیم:

به دو دیتابیس new_Schema و Vote که در زیر برای شما آورده ام نگاه کنید، این دو دیتا بیس جدا از هم هستند و با استفاده از کد بالا نمیتوان خروجی مطلوب را گرفت.

پیوند دو جدول در MySQL
پیوند دو جدول در MySQL

همانطور که مشاهده میکنید در دیتابیس vote تنها یک جدول به نام entekhabat وجود دارد که میخواهیم با جدول candid از دیتابیس دیگر پیوند دهیم.

خروجی زیر نمایش داده های جدول entekhabat از دیتابیس vote است:

پیوند جدول دیتابیس
پیوند جدول دیتابیس

برای این کار باید دقت کنیم که در هنگام کد نویسی کدام یکی از دیتابیس ها انتخاب شده است که در صورت انتخاب شدن یک دیتابیس نام آن به صورت Bold نمایش داده میشود برای مثال در این دو دوجدول به نام جدول vote نگاه کنید میبینید که به صورت bold شده نوشته شده است به این معنی که در حال حاضر از این جدول استفاده میکنم.

برای استفاده از یک جدول از دیتابیس دیگر باید نام آن دیتابیس حتما قبل از نام جدول بیاید.

به کد زیر دقت کنید:

پیوند جدول دیتابیس
پیوند جدول دیتابیس

حال اگر ما از دیتابیس new_schema استفاده کنیم و بخواهیم دیتابیس vote را به عنوان دیتابیس دوم در نظر بگیریم کد ما به این شکل تغییر میکند:

SELECT * 
FROM candid C
JOIN vote.entekhabat E
    ON C.CodeEntekhabat = E.CodeEntekhabat

واضح است که خروجی دو کد بالا مشابه است وتغییری در آن ایجاد نمیشود.

به پایان آموزش ” پیوند دو جدول از دو دیتابیس ” رسیدیم . شما یتوانید سوالات و ابهامات خود را در بخش کامنت ها بنویسید.

مهندس طهماس زاده

مهندس نرم افزار

1سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ارسال تیکت
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x