طراحی لباس در کانادا

منتشر شده در 14 دسامبر 2021 آخرین به روز رسانی در 14 دسامبر 2021
مهندس محسن حسن پور
443 0

دانشجویان با تحصیل در این رشته، با نحوه طراحی لباس، ایجاد الگوهای جدید و نیز با خلق طرح های منحصر به فرد از انواع لباس آشنا می شوند.

یکی از مسیرهای تحصیلی پرطرفدار در بین دانشجویان هنر، ادامه تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا است. اگر به طراحی علاقه دارید و می خواهید ذوق و هنر خود را در طراحی انواع لباس به نمایش بگذارید، ادامه تحصیل در رشته طراحی مد و لباس در کانادا را به شما پیشنهاد می کنیم.

در حقیقت، یکی از رشته های مرتبط با صنعت مد و فشن، رشته طراحی لباس است. طراحی پارچه یکی دیگر از گرایش هایی است که در صنعت مُد، مورد توجه برخی از دانشجویان هنر قرار می گیرد. با توجه به فرصت های بسیار زیادی که برای تحصیل در کانادا در این رشته وجود دارد، قصد داریم تا در این مطلب به طور کامل به معرفی این رشته تحصیلی و جنبه های مختلف ادامه تحصیل در رشته طراحی مد و لباس در کشور کانادا بپردازیم.

اهمیت رشته طراحی لباس در کانادا

با در نظرگیری فرصت های فراوانی که برای ادامه تحصیل در کانادا در رشته طراحی لباس وجود دارد، یکی از بهترین انتخاب ها برای ادامه تحصیل در این رشته دانشگاهی، تحصیل در موسسات آموزشی، کالج ها و دانشگاه های کانادا است. به شکلی که، رشته طراحی لباس با استقبال بسیار زیادی در بین جوانان و فعالان صنعت مُد و فشن، مواجه شده است. به علاوه، رشته طراحی لباس به گونه ای است که فعالان این صنعت، باید همواره محصولات متنوعی را به بازار عرضه کنند. بنابراین تقاضا برای عرضه محصولاتی متفاوت و با کیفیت، یکی از نیازهای اساسی بازار رشته طراحی مُد و لباس در کانادا است.

این در حالی است که، کانادا کشوری مرفه و برخوردار از محیطی مدرن و پویا است. تقریبا از هر نژاد، ملیت و مذهبی را می توانید در کشور کانادا بیابید. وجود این تنوع نژادی، ملیتی و مذهبی موجب شده است تا تقاضای قابل توجهی برای محصولات متنوع و جدید، در بازار طراحی لباس در کانادا وجود داشته باشد. به شکلی که، همواره نیاز به ارائه طرح های جدید در کشور کانادا به خوبی احساس می شود.

به علاوه همانطور که اشاره شد، کشور کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته و مرفه است که برای سرمایه گذاری در بخش های مختلفی مانند سرمایه گذاری در صنعت مُد و فشن، اهمیت بسیار زیادی قائل شده است.

نیاز شهروندان کانادایی به تهیه و خرید لباس های جدید در فصل های مختلف سال و نیز، وجود شرکت های مختلف فعال در این صنعت، نیاز به طراحان مُد و لباس در کانادا را بیش از پیش نمایان ساخته است. ذکر این نکته ضروری است که کانادایی ها مردمانی بسیار شاد و اجتماعی هستند. به شکلی که کشور کانادا همواره میزبان جشن های مختلفی در سطح ملی و بین المللی است. این موضوع نیز یکی دیگر از دلایل افزایش تقاضا برای ارائه طرح های جدید از انواع لباس است. بنابراین، ادامه تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا می تواند گزینه ای بسیار جذاب برای دانشجویان ایرانی باشد تا ضمن تحصیل در این کشور، بتوانند خود را برای ورود به بازار کار این رشته نیز آماده کنند.

دانشگاه های دارای رشته طراحی لباس در کانادا

با یادگیری روش های مختلف برای طراحی پوشاک در هر گروه سنی، می توانید طرح های اصیلی برای لباس های آقایان و بانوان ارائه دهید. بدین منظور لازم است تا از استعداد و ذوق هنری قابل توجهی نیز برخوردار باشید. اما در صورتی می توانید آینده درخشانی برای خود در صنعت طراحی لباس متصور باشید که بتوانید علاقه و استعداد خود را در بستری مناسب رشد و پرورش دهید. ادامه تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا این فرصت را به شما می دهد تا در مسیر درست تحصیلی، گام بردارید.

وجود دانشگاه ها و مراکز آموزشی ممتاز در کانادا از یک طرف، و نیز ارتباط بسیار خوب مراکز دانشگاهی با صنعت مُد و فشن از طرف دیگر، این فرصت را برای دانشجویان رشته طراحی مد و لباس در کانادا فراهم کرده است تا بتوانند ضمن یادگیری مهارت های مورد نیاز برای طراحی لباس، خود را برای ورود به بازار کار این رشته نیز آماده کنند.

به دلیل کیفیت بالای آموزش های ارائه شده در کالج ها و دانشگاه های کانادا، هر ساله شمار بسیار زیادی از متقاضیان ادامه تحصیل در رشته طراحی پارچه و لباس، این کشور را به عنوان یکی از مقصد های ایده آل خود برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. به همین دلیل و در ادامه، فهرست دانشگاه های دارای رشته طراحی لباس در کانادا، آورده شده است:

دانشگاه رایرسون : این دانشگاه در منطقه تورنتو کانادا واقع شده است. دوره های تحصیلی مرتبط با رشته طراحی لباس در دانشکده ارتباطات و طراحی این دانشگاه ارائه می شود. این دانشگاه با ارائه مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته طراحی لباس، یکی از کامل ترین دوره های مرتبط با رشته طراحی مد و لباس را در کانادا ارائه کرده است. در جدول زیر، برخی از ویژگی های برجسته دانشگاه رایرسون آورده شده است.


ویژگی های دانشگاه رایرسون کانادا
دریافت بیشترین تعداد اپلای در بین موسسات آموزشی در استان آنتاریو
دارای بیش از 45 هزار دانشجو
ارائه بیش از 100 دوره آموزشی برای مقاطع مختلف تحصیلی
همکاری علمی با 133 موسسه آموزشی در 37 کشور جهان
طبق نظام رتبه بندی QS در سال 2021 میلادی، دانشگاه Ryerson در فهرست 1000 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن: یکی دیگر از موسسات آموزش عالی در کانادا که اقدام به ارائه دوره های مرتبط با رشته طراحی لباس در کانادا کرده است، دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن است. دوره کارشناسی طراحی، مد و فناوری به عنوان یکی دیگر از دوره های طراحی لباس در کانادا است که از طرف دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن ارائه شده است. در جدول زیر، برخی از مشخصات این دانشگاه کانادایی نیز آورده شده است.


مشخصات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن کانادا
واقع در شهر ونکوور در بریتیش کلمبیا
ارائه بیش از 120 برنامه آموزشی در دوره کارشناسی
برخورداری از حدود 20 هزار دانشجو
دانشگاه KPU علاوه بر روش های سنتی تدریس، بر روی آموزش مهارت های عملی نیز تأکید ویژه ای دارد.

مدرسه فیلم تورنتو : مدرسه فیلم تورنتو یکی دیگر از مراکز آموزشی ارائه دهنده دوره های مرتبط با رشته طراحی لباس در کانادا است. به شکلی که، دوره دیپلم طراحی لباس در مدرسه فیلم تورنتو، فرصت آموختن مهارت های مرتبط با این رشته تحصیلی را برای علاقه مندان به رشته طراحی مد و لباس فراهم کرده است.

از ویژگی های این موسسه آموزشی، ارائه دوره های تخصصی در رشته هایی مانند طراحی بازی های ویدیویی، طراحی گرافیک، طراحی مد و لباس، تئاتر و سینما، جهت ورود هر چه سریع تر دانشجویان به بازار کار است.

شرایط تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا

در ادامه، برخی از شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا آورده شده است:

  • ارائه انگیزه نامه
  • رزومه یا CV
  • توصیه نامه
  • پورتفولیو
  • پرداخت هزینه ارائه درخواست یا اپلیکیشن فی

ذکر این نکته ضروری است که ممکن است مدارک و شرایط مورد نیاز برای پذیرش در دوره های طراحی مد و لباس در کانادا، با توجه به موسسه آموزشی متفاوت باشد. بنابراین، برای دریافت اطلاعات مربوط به هر دوره تحصیلی، می توانید به سایت موسسه آموزشی ارائه دهنده دوره مورد نظر خود مراجعه کنید. در ادامه، شرایط ادامه تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا برای برخی از موسسات آموزشی در این کشور آورده است:

دانشگاه رایرسون: در جدول زیر، حداقل نمره زبان، مدرک تحصیلی و حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس در کانادا در دانشگاه رایرسون آورده شده است.

شرایط شرکت در دوره کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس در دانشگاه رایرسون


مدرک تحصیلی
حداقل معدل تافل آی بی تی آیلتس آکادمیک CAEL PTE

کارشناسی
15 93 7.0 70 63

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن: از جمله مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره طراحی لباس در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن، ارائه رزومه تحصیلی و توصیه نامه است.

مدرسه فیلم تورنتو: برخی از شرایط تحصیل در دوره طراحی لباس در کانادا مدرسه فیلم تورنتو به شرح زیر می‌باشد.

  • ارائه نمره 4 به بالا از امتحان آیلتس
  • پرداخت هزینه ارائه درخواست به مبلغ 100 دلار
  • ارائه مدرک دیپلم متوسطه

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته طراحی لباس در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در رشته طراحی لباس یکی از اصلی ترین مواردی است که عموماَ مورد توجه دانشجویان قرار می گیرد. هزینه های تحصیل در رشته طراحی مد و لباس با توجه به عوامل مختلف، ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه تحصیلی می تواند با توجه به دانشگاه محل تحصیل و دوره ای که دانشجویان در آن شرکت می کنند متفاوت باشد.

همچنین، هزینه های تحصیلی معمولاَ شامل، هزینه اسکان در کانادا، شهریه دوره تحصیلی، تهیه کتاب و کمک وسایل آموزشی، هزینه بیمه دانشجویی و سایر هزینه های جانبی است.

هزینه تحصیل در دوره های مختلف رشته طراحی لباس در کانادا برای دانشجویان بین المللی


هزینه تحصیلی 2020-2021 میلادی

مقطع تحصیلی

موسسه آموزشی
28,777.88 دلار الی 29,113.88 دلار کارشناسی دانشگاه رایرسون
27,065.81 دلار کارشناسی ارشد دانشگاه رایرسون
10933.15 دلار در هر ترم تحصیلی کارشناسی دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن
حداقل 5,745 دلار در هر ترم تحصیلی* دیپلم مدرسه فیلم تورنتو

* هزینه اعلام شده مربوط به سال تحصیلی 2019-2020 میلادی است. به منظور دریافت جزئیات بیشتر از هزینه های کنونی، می توانید با موسسه آموزشی تماس بگیرید.

درباره قیمت دلار کانادا در تورنتو بخوانید.

مدت زمان در نظر گرفته شده برای تحصیل طراحی لباس در کانادا با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی


مدت زمان تحصیل

مقطع تحصیلی

نام موسسه آموزشی
18 ماه دیپلم مدرسه فیلم تورنتو
4 سال کارشناسی دانشگاه رایرسون
4 سال کارشناسی دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن
2 سال کارشناسی ارشد دانشگاه رایرسون

بورسیه تحصیلی رشته طراحی لباس در کانادا

یکی دیگر از موضوعاتی که برای ادامه تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا مورد توجه دانشجویان بین المللی است، بورسیه تحصیلی کانادا و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه ها است. از نظر ارائه بورسیه های تحصیلی، کانادا یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی است. تقریباَ همه موسسات آموزش عالی در کانادا در تمامی برنامه های آموزشی خود، اقدام به ارائه بورسیه ها و جوایز مختلفی به دانشجویان می کنند.

به علاوه، دولت کانادا در اقدامی حمایتی، بورسیه های متنوعی را برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی در این کشور در نظر گرفته است.

در جدول زیر برخی از بورسیه های تحصیلی ارائه شده برای ادامه تحصیل رشته طراحی مد و لباس در کانادا، آورده شده است.


عنوان بورسیه تحصیلی

مقدار بورسیه تحصیلی

موسسه آموزشی
بورسیه ورودی دوره کارشناسی 4 هزار دلار در سال دانشگاه رایرسون
جوایز طراحی لباس 625 دلار الی 1500 دلار دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن

کد مشاغل رشته طراحی لباس در کانادا

بر اساس طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، رشته طراحی لباس در کانادا دارای کد 5243 است. البته فرصت های شغلی دیگری نیز تحت این کد شغلی قرار گرفته اند که طراح لباس، طراح مد و طراح کفش از جمله مشاغلی هستند که با این کد شغلی در کانادا شناخته می شوند.

مسیر شغلی رشته طراحی لباس در کانادا

با تحصیل در یکی از دوره های رشته طراحی لباس در کانادا می توانید مهارت های مورد نیاز برای ورود به صنعت مد و فشن را بدست آورید. فارغ التحصیلان رشته طراحی لباس می توانند در شرکت های بسیار معتبر کانادایی و یا در یکی از شرکت های مشهور بین المللی مشغول به کار شوند. همچنین، دانشجویان علاقه مند به رشته طراحی مد و لباس می توانند بعد از فارغ التحصیلی، کسب وکار خود را راه اندازی کنند و به عنوان یک کارآفرین مشغول به کار شوند.

کاربران عزیز تاتژن این پست تبلیغاتی می باشد و آکادمی تاتژن هیچ مسئولیتی در قبال صحت مطالب عنوان شده در این مطلب ندارد.