سکته مغزی – stroke

380

0

(ویدیوی آموزشی stroke) سکته مغزی - stroke

این پست بخشی از مسیر پزشکی است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

دوستان عزیز تاتژنی علاقه مند به آموزش های پزشکی، امروز با یک آموزش دیگر در این حوزه در خدمت شما هستیم. آموزش امروز در ارتباط با سکته مغزی یا همان stroke می باشد. در ادامه با ما همراه باشید و از ویدیوی آموزشی stroke لذت ببرید.

stroke یا سکته قلبی چیست ؟

سکته مغزی دومین عامل مرگ و میر در ایران محسوب می شود. اما تا کنون توجه کرده ایدکه این عارضه چیست و چه عواملی باعث ایجاد آن می شود؟

اگر خون رسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف گردد، این قسمت از مغز دیگر نمی‌ تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد. این وضعیت را اصطلاحاً سکته مغزی می‌ نامند.

عوارضی که بعد از سکته ایجاد می‌شود، بستگی به محل سکته و وسعت بافت‌های گرفتار شده در مغز را دارد. عوارض این بیماری، از عوارض خفیف و گذرا مثل تاری دید، تا عوارض فلج‌ کننده دائمی، یا حتی مرگ را شامل می‌ شود.

کم‌ تحرکی، مصرف بی‌ رویه نمک و چربی، چاقی، استعمال دخانیات و در مجموع رژیم نامناسب غذایی می‌ توانند زمینه ساز ایجاد این بیماری شوند‌.

ویدیوی آموزشی stroke :

‌در این ویدئو که توسط نوکلئوس مدیا ساخته شده است و توسط تیم مدلرن و تاتژن ترجمه شده است، جزئیات بیشتری را با هم فرا خواهیم گرفت :

 

آموزش های پزشکی تاتژن صرفا برای آموزش و پرورش دانشجویان علوم پزشکی می باشد. مسئولیتی در قبال استفاده از این محتوا با اهداف اجرایی در سطح آزمایشگاهی و صنعتی گریبان گیر تاتژن نخواهد بود. از این رو توجه نمایید به کارگیری آموزش‌ها در پروژه‌های عملی، به طور ویژه در حوزه پزشکی، نیازمند مشورت با مشاورین و متخصصین مجرب است.
همچنین از این مطالب جهت خود درمانی یا تشخیص عارضه های مختلف استفاده نفرمایید. برای درمان حتما به پزشک مراجعه فرمایید.

به پایان این آموزش پزشکی رسیدیم. چنانچه ابهام، اشکال یا ایرادی داشتید، می توانید در بخش کامنت ها مطرح نمایید.

medlearn

2سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments