نارسایی قلبی – Heart failure

367

0

نارسایی قلبی - Heart failure

این پست بخشی از مسیر پزشکی است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

تاتژنی های عزیز و علاقه مند به آموزش های پزشکی، امروز برای شما یک آموزش جذاب دیگر در رابطه با دروس علوم پزشکی آماده کرده ایم. آموزش ما در ارتباط با نارسایی قلبی یا همان Heart failure می باشد. در ادامه با ما همراه باشید و از ویدیوی آموزشی Heart failure استفاده نمایید.

مقدمه درسنامه نارسایی قلبی :

این عارضه زمانی رخ می‌دهد که قلب قادر به پمپاژ کافی نیست و نمی‌تواند جریان خون کافی را به اعضای بدن برساند. ‌علائم و نشانه‌های این بیماری مواردی از قبیل تنگی نفس، خستگی مفرط و ورم ساق پا است. دلایل معمول بیماری نارسایی قلبی شامل مواردی همچون بیماری عروق کرونر از قبیل سکته قلبی، فیبریلاسیون دهلیزی، نارسایی دریچه قلب، سوءمصرف الکل و کاردیومیوپاتی است.

شرایط بیماری با توجه به نشانه‌ها و معاینهٔ فیزیکی و همچنین با تأیید اکوکاردیوگرافی تشخیص داده می‌شود. آزمایش خون، نوار قلب و رادیوگرافی قفسه سینه نیز می‌تواند برای تعیین عوامل زمینه‌ای مناسب باشد. درمان به شدت و دلیل بیماری بستگی دارد.

ویدیوی آموزشی Heart failure :

‌در این ویدئو که توسط نوکلئوس مدیا ساخته شده است و توسط تیم مدلرن و تاتژن ترجمه شده است، جزئیات بیشتری را با هم فرا خواهیم گرفت :

برای درک و یادگیری بهتر این مبحث ویدیوی نارسایی قلبی زیر را تماشا کنید :

آموزش های پزشکی تاتژن صرفا برای آموزش و پرورش دانشجویان علوم پزشکی می باشد. مسئولیتی در قبال استفاده از این محتوا با اهداف اجرایی در سطح آزمایشگاهی و صنعتی گریبان گیر تاتژن نخواهد بود. از این رو توجه نمایید به کارگیری آموزش‌ها در پروژه‌های عملی، به طور ویژه در حوزه پزشکی، نیازمند مشورت با مشاورین و متخصصین مجرب است.
همچنین از این مطالب جهت خود درمانی یا تشخیص عارضه های مختلف استفاده نفرمایید. برای درمان حتما به پزشک مراجعه فرمایید.

به پایان ویدیوی آموزشی Heart failure یا همان نارسایی قلبی رسیدیم. چنانچه ابهام، اشکال و یا ایرادی در رابطه با این مبحث داشتید، می توانید در بخش کامنت ها مطرح نمایید.

medlearn

2سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments