سرطان پروستات

340

0

سرطان پروستات ( Prostate cancer )

این پست بخشی از مسیر پزشکی است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

تاتژنی های عزیز و علاقه مند به آموزش های پزشکی، امروز ما با یک آموزش دیگر در رابطه با پزشکی در خدمت شما هستیم. آموزش امروز ما در ارتباط با سرطان پروستات یا همان Prostate cancer می باشد. در ادامه با ما همراه باشید و از ویدیوی آموزشی لذت ببرید.

مقدمه درسنامه سرطان پروستات :

Prostate غده ای در دستگاه تناسلی مردان می باشد. این عضو به اندازه و شکل یک گردوی کوچک می باشد، که ابتدای مجرای ادراری در لگن خاصره قرار دارد. البته مبحث ما در این پست خود این عضو نمی باشد بلکه سرطان پروستات می باشد.

در واقع سرطان همان تکثیر بی رویه سلول ها در یک عضو می باشد، که در پروستات هم امکان دارد این اتفاق بی افتد. این اتفاق باعث افزایش حجم عضو می شود، که عواقبی پیش رو دارد. از مشکلاتی که در این نوع سرطان برای بیمار ایجاد می شود می توان به اختلال در ادرار کردن، خون در ادرار یا درد در ناحیهٔ لگن و کمر هنگام ادرار می باشد. ممکن است این نوع بیماری سریع رشد کند ولی در بیشتر موارد رشد آرامی دارد و باعث شود بیمار متوجه علائم آن نشود.

ویدیوی آموزشی سرطان پروستات :

‌در این ویدئو که توسط نوکلئوس مدیا ساخته شده است و توسط تیم مدلرن و تاتژن ترجمه شده است، جزئیات بیشتری را با هم فرا خواهیم گرفت :

در سطح جهان، دومین سرطان شایع و پنجمین عامل مرگ و میر مربوط به سرطان در مردان می باشد. درمان دارویی سرطان پروستات با استفاده از هرمون درمانی و شیمی درمانی می باشد. برای جلوگیری توصیه شده است که روزی یک گوجه فرنگی خام مصرف شود. لیکوپن یکی از آنتی‌ اکسیدانهای مهم موجود در گوجه فرنگی است که می‌ تواند از بروز سرطان پروستات پیش‌گیری کند. البته این پیشنهاد ما بیشتر جنبه پیش گیری دارد و برای درمان نمی باشد.

آموزش های پزشکی تاتژن صرفا برای آموزش و پرورش دانشجویان علوم پزشکی می باشد. مسئولیتی در قبال استفاده از این محتوا با اهداف اجرایی در سطح آزمایشگاهی و صنعتی گریبان گیر تاتژن نخواهد بود. از این رو توجه نمایید به کارگیری آموزش‌ها در پروژه‌های عملی، به طور ویژه در حوزه پزشکی، نیازمند مشورت با مشاورین و متخصصین مجرب است.
همچنین از این مطالب جهت خود درمانی یا تشخیص عارضه های مختلف استفاده نفرمایید. برای درمان حتما به پزشک مراجعه فرمایید.

به پایان این آموزش پزشکی “سرطان پروستات ( Prostate cancer )” رسیدیم. چنانچه ابهام، اشکال یا ایرادی داشتید، می توانید در بخش کامنت ها مطرح نمایید.

medlearn

2سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments