آموزش نصب وردپرس روی زمپ

243

0

آموزش وردپرس

امروز با آموزش نصب وردپرس روی زمپ در خدمتتان هستیم ، همانطور که می دانید برای اجرای کد های پی اچ پی و یا ایجاد وردپرس روی لوکال هاست نیاز به نرم افزاری همچون زمپ خواهیم داشت ، بنابراین تا انتهای آموزش با ما همراه باشید تا با نحوه ایجاد وردپرس روی زمپ آشنا شویم.

[evp_embed_video url=”https://tutsxen.net/video/%5Bwww.tutsxen.net%5Dinstall-wordpress-xampp.mp4″]

اگر تماشای ویدئوی آموزش نصب وردپرس روی زمپ ( ویدئوی بالا ) از حوصله ی شما خارج است ، کافیست تا انتهای این مطلب با ما باشید تا آموزش ایجاد وردپرس روی لوکال هاست زمپ را به شما آموزش دهیم .

نصب زمپ

به طبع برای راه اندازی وردپرس روی لوکال هاست زمپ شما باید این نرم افزار را نصب کنید ، راه های مختلفی برای اینکار وجود دارد اما ما به شما پیشنهاد میکنیم از طریق صفحه ی دانلود زمپ ، این نرم افزار پر کاربرد را نصب نمایید . پس از نصب نرم افزار را اجرا نمایید ، برای راه اندازی وردپرس به دو مدول Apache و mySQL را نیاز خواهیم داشت پس روی start کلیک کنید و منتظر شوید هر دو به زنگ سبز درایند ، مطابق شکل زیر :

اجرا مدول apache و mysql
اجرا مدول apache و mysql

دانلود وردپرس

به سایت رسمی وردپرس به نشانی wordpress.org مراجعه کنید و آخرین نسخه ی وردپرس را دانلود کنید. ( پیشنهاد می شود برای عدم بوجود آمدن مشکلات امنیتی حتما وردپرس را از سایت رسمی خودش دانلود کنید)

ساخت دیتابیس در زمپ

مرورگر خود را باز کرده و آدرس http://localhost/phpmyadmin را وارد کنید و منتظر شوید صفحه بصورت کامل باز شود :

ساخت دیتابیس در زمپ
ساخت دیتابیس در زمپ

روی گزینه new کلیک کنید (در شکل بالا کادر قرمز) تا صفحه ی ساخت دیتابیس  مطابق تصویر باز شود :

ساخت دیتابیس در زمپ
ساخت دیتابیس در زمپ

مقادیر را مطابق شکل پر کنید و نامی دلخواه برای دیتابیس خود برگزینید. ( نام دلخواه لاتین مانند ali)

ایجاد پوشه جدید در زمپ

به محلی که نرم افزار زمپ خود را نصب کرده اید مراجعه نمایید ، وارد پوشه ی htdocs شوید و یک پوشه ی جدید با نام دلخواه بسازید ( برای مثال نام پوشه را tutsxen می گذاریم)

فایل وردپرسی که دانلود کرده اید را در پوشه ی ساخته شده (tutsxen) اکسترکت نمایید.
پس از تکمیل فرایند اکسترکت پوشه ای با نام wordpress در پوشه ی tutsxen ساخته می شود ، تمامی محتویات موجود در پوشه ی وردپرس را به پوشه ی والد ( یعنی پوشه tutsxen) منتقل نمایید ، سپس برای مرتب شدن کار پوشه ی wordpress را دیلیت نمایید.

در مرحله بعد مشابه تصویر زیر فایلی که با نام wp-config-sample.php در وردپرس وجود دارد را به wp-config.php تغییر نام داده و برای وارد کردن اطلاعات دیتابیس به ترتیب زیر عمل کنید :

فایل کانفیگ وردپرس در زمپ
فایل کانفیگ وردپرس در زمپ

مقدار DB_NAME نهمان نام دیتابیس شما می باشد( که در phpmyadmin ساختید )- در مثال آموزش داده شده عبارت ali را باید وارد کنید.
مقدار DB_USER همان نام کاربری است که در نرم افزار زمپ مقدار root را باید به آن نسبت دهیم.
مقدار DB_PASSWORD رمز عبور دیتابیس است که بطور کلی در زمپ رمز عبوری در نظر گرفته نمیشود لذا کافیست عبارت password_here را مطابق شکل بالا پاک کنید.

نصب وردپرس

به مرورگر خود مراجعه کنید ، آدرس  localhost/name_folder مراجعه نمایید ( بجای name_folder نام پوشه ای که در htdocs ساختید را باید وارد کنید ) برای مثال در نمونه ای که مثال زدیم باید وارد آدرس  localhost/tutsxen شوید و مراحل نصب وردپرس را تا انتها ادامه دهید.

در صورت داشتن مشکل یا ابهام در بخش نظرات پذیرای شما خواهیم بود.

پرچسب ها: #php#wordpress#xampp#زمپ#وردپرس

مهندس محسن حسن پور

برنامه نویس | طراح سایت | متخصص سئو

1سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments