آموزش ویدئویی قرار دادن لوله نازوگاستریک

136

0

لوله نازوگاستریک

این پست بخشی از مسیر پزشکی است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

تاتژن با همکاری گروه آموزشی مدلرن این آموزش جذاب را که نحوه قراردادن لوله نازوگاستریک می باشد را برای شما آماده کرده است.

با توجه به نبود ویدئوهای مناسب در زمینه پزشکی و علوم پزشکی تصمیم گرفتیم در سایت تاتژن علاوه بر آموزش نرم افزار های مهندسی این نوع آموزش ها را نیز در بخشی به نام “آموزش علوم پزشکی” قرار دهیم ، شما میتوانید با مراجعه به آن صفحه از جدید ترین آموزش های این حوزه بهره مند شوید.

زبان این آموزش انگلیسی و با زیرنویس فارسی است.

درباره ی لوله نازوگاستریک

یکی از خصوصیات مهم لوله گوارش نقش اپی تلیوم روده ای به عنوان مانعی در برابر تهاجم میکرو ارگانیسم های پاتوژن می باشد که حفاظت کننده از مخاط روده با مصرف و فرآوری مواد غذایی حجیم در طول لوله گوارش حفظ می گردد. بنابراین تأمین تغذیه بیمار از راه روده ای نه تنها به حمایت تغذیه ای از ارگان های حیاتی بدن کمک می کند بلکه مکانیسم های دفاعی میزبان دربرابر عفونت های مهاجم را نیز مورد حمایت قرار می دهد.

برای وارد کردن نازوگاستریک لوله را از نوک بینی تا پایین لاله گوش و از پایین لاله گوش تا پایین زائده گزیفوئید استخوان جناق سینه اندازه بگیرید. برای قراردادن لوله در روده کوچک، به این مقدار ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر اضافه کنید. محل مورد نظر را روی لوله علامت گذاری نمایید.

ممکن است بعد از اعمال جراحى لولهٔ گوارش، براى جلوگيرى از اتساع ثانويه به ايلئوس پاراليتيک، استفاده از لولهٔ نازوگاستريک متصل به ساکشن لازم باشد، ولى استفادهٔ هميشگى از لولهٔ NG به‌خصوص در اقداماتى مانند کوله سيستکتومى لزومى ندارد.

خب به پایان آموزش قرار دادن لوله نازوگاستریک رسیدیم امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، شما می توانید از طریق بخش نظرات سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید.

آموزش های آکادمی تاتژن صرفا برای آموزش و پرورش دانشجویان و هنرآموزان است و مسئولیتی در قبال استفاده از این محتوا با اهداف اجرایی در سطح آزمایشگاهی و صنعتی گریبان گیر تاتژن نخواهد بود ، از این رو توجه نمایید به کارگیری آموزش‌ها در پروژه‌های عملی، به طور ویژه در حوزه مالی و پزشکی، نیازمند مشورت با مشاورین و متخصصین مجرب است.

medlearn

1سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x