آموزش ویدئویی قرار دادن لوله نازوگاستریک

713

0

لوله نازوگاستریک

این پست بخشی از مسیر پزشکی است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

تاتژن با همکاری گروه آموزشی مدلرن این آموزش جذاب را که نحوه قراردادن لوله نازوگاستریک می باشد، را برای شما آماده کرده است. در ادامه همراه ما باشید و از آموزش ویدیویی لذت ببرید.

با توجه به نبود ویدئوهای مناسب در زمینه پزشکی و علوم پزشکی، تصمیم گرفتیم در سایت تاتژن علاوه بر آموزش نرم افزار های مهندسی این نوع آموزش ها را نیز در بخشی به نام “آموزش علوم پزشکی” قرار دهیم. شما می توانید با مراجعه به آن صفحه از جدید ترین آموزش های این حوزه بهره مند شوید.

ویدیوی آموزشی :

این ویدئو توسط نوکلئوس مدیا ساخته شده است و توسط تیم مدلرن و تاتژن ترجمه شده است.

زبان این آموزش انگلیسی و با زیرنویس فارسی است.

آموزش های پزشکی تاتژن صرفا برای آموزش و پرورش دانشجویان علوم پزشکی می باشد. مسئولیتی در قبال استفاده از این محتوا با اهداف اجرایی در سطح آزمایشگاهی و صنعتی گریبان گیر تاتژن نخواهد بود. از این رو توجه نمایید به کارگیری آموزش‌ها در پروژه‌های عملی، به طور ویژه در حوزه پزشکی، نیازمند مشورت با مشاورین و متخصصین مجرب است.
همچنین از این مطالب جهت خود درمانی یا تشخیص عارضه های مختلف استفاده نفرمایید. برای درمان حتما به پزشک مراجعه فرمایید.

درباره ی لوله نازوگاستریک

یکی از خصوصیات مهم لوله گوارش نقش اپی تلیوم روده ای به عنوان مانعی در برابر تهاجم میکرو ارگانیسم های پاتوژن می باشد، که حفاظت کننده از مخاط روده با مصرف و فرآوری مواد غذایی حجیم در طول لوله گوارش حفظ می گردد. بنابراین تأمین تغذیه بیمار از راه روده ای نه تنها به حمایت تغذیه ای از ارگان های حیاتی بدن کمک می کند. بلکه مکانیسم های دفاعی میزبان دربرابر عفونت های مهاجم را نیز مورد حمایت قرار می دهد.

برای وارد کردن نازوگاستریک لوله را از نوک بینی تا پایین لاله گوش و از پایین لاله گوش تا پایین زائده گزیفوئید استخوان جناق سینه اندازه بگیرید. برای قراردادن لوله در روده کوچک، به این مقدار ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر اضافه کنید. محل مورد نظر را روی لوله علامت گذاری نمایید.

ممکن است بعد از اعمال جراحى لولهٔ گوارش، براى جلوگيرى از اتساع ثانويه به ايلئوس پاراليتيک، استفاده از لولهٔ نازوگاستريک متصل به ساکشن لازم باشد، ولى استفادهٔ هميشگى از لولهٔ NG به‌خصوص در اقداماتى مانند کوله سيستکتومى لزومى ندارد.

خب به پایان آموزش قرار دادن لوله نازوگاستریک رسیدیم. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شما می توانید از طریق بخش نظرات سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید.

medlearn

3سال در کنار تاتژن

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments