آموزش افکت متن پشمالو در ایلاستریتور

118

0

افکت متن پشمالو در ایلاستریتور

این پست بخشی از مسیر متخصص ایلاستریتور است. اگر به این مسیر علاقه مندید اینجا کلیک کنید.

امروز با یک آموزش جذاب دیگر برای نرم افزار ایلاستریتور در خدمتتان هستیم . افکت Roughen افکتی است که به کمک آن میتوانیم اشکال پشمالو ( متن پشمالو) یا مو دار بسازیم!

برای تماشای نحوه ی ساخت متن پشمالو با ایلاستریتور ویدپو ی زیر را تماشا کنید :

اگر فرصت تماشای ویدئوی فوق را ندارید در ادامه با آموزش این افکت بصورت متنی با ما همراه باشید.

آموزش افکت Roughen ( افکت متن پشمالو ) بصورت متنی

خب بریم سراغ آموزش جذاب امروز و شروع کنیم. در ایلاستریتور در قسمت Effect ها بخشی به نام Roughen (رافن) وجود دارد که با استفاده از آن می توان متن , شیپ , خط و هر چیزی را به صورت پشمالو یا مو دار در بیاورد با استفاده از این افکت شما می توانید متن پشمالو یا توپ پشمالو و یا حتی با به کار بردن اندکی تمرین و خلاقیت موی سر کاراکتر های خود و هر چیز پشمالوی دیگری را در سریع ترین زمان ممکن و در بهترین کیفیت طراحی کنید. در ابتدا متن یا کلمه یا شکلی که می خواهید مو دار شود را ایجاد کنید تا افکت را روی آن اعمال کنیم.

تایپ در ایلاستریتور
تایپ در ایلاستریتور

بعد از اینکه کلمه ی مورد نظر خود را تایپ کردیم به سراغ منوی Effect می رویم تا از آنجا به صفحه ی تنظیمات پشمالو کردن برسیم.طبق عکسی که در زیر می بینید بعد از وارد شدن به منوی Effect به زیر منوی ( Distort & Transform ) می رویم و سپس Roughen را انتخاب می کنیم تا تنظیمات مناسب را وارد کنیم.

افکت roughen
افکت roughen

حال طبق تصویر پایین سایز را روی 3% , Detail را روی 100% قرار می دهیم و تیک های Relative و  Corner را هم فعال می کنیم و سپس روی اوکی کلیک می کنیم تا تنظیمات اعمال شوند.

تنظیمات roughen
تنظیمات roughen

و تمام …همانطور که مشاهده می کنید متن ما به حالت مو دار یا پشمالو در آمده و بسیار با کیفیت و بی نقص هست.

خروجی افکت متن مو دار

به پایان آموزش “آموزش متن پشمالو ایلاستریتور” رسیدیم امیدوارم مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد؛ شما می توانید از طریق بخش نظرات، سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید.

مهندس داودی

مهدس عمران | گرافیست | دارای مدرک طراحی های گرافیکی از دانشگاه تهران

1سال در کنار تاتژن

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments